خوش امدید

وبلاگ
ثبت نام ربات ژاپنی در گینس با حل مکعب روبیک در 0.305 ثانیه + ویدیو

ثبت نام ربات ژاپنی در گینس با حل مکعب روبیک در 0.305 ثانیه + ویدیو

یک ربات که توسط تیم میتسوبیشی الکتریک (Mitsubishi Electric) در ژاپن ساخته شده است، با حل مکعب روبیک در 0.305 ثانیه و ثبت رکوردی در این زمینه، توانست نام خود را به‌عنوان سریع‌ترین ربات جهان برای حل این مکعب در گینس ثبت کند.

حساب رسمی رکوردهای جهانی گینس در ایکس، ضمن انتشار ویدیو زیر نوشت:

«تیم میتسوبیشی الکتریک رکورد جهانی گینس برای «سریع‌ترین ربات برای حل مکعب روبیک» را تنها در 0.305 ثانیه شکست! این رکورد را به شما تبریک می‌گویم.»

رکورد جدید در حل مکعب روبیک

تا جولای 2023، «مکس پارک» کره‌ای-آمریکایی رکورد جهانی حل مکعب روبیک در سریع‌ترین زمان ممکن را در اختیار دارد. او موفق شده تا این پازل را در 3.13 ثانیه حل کند.

ادامه مطلب
فضاپیمای کلاستر منشأ نوع خاصی از شفق‌های قطبی را کشف کرد

مکعب روبیک حدود 50 سال پیش توسط یک استاد معماری مجارستانی با نام «ارنو روبیک» اختراع شد. روبیک در کتاب خود با نام «Cubed» که در سال 2020 منتشر شد، توضیح می‌دهد که هرگز قصد نداشته در جهان اثری از خود به جای بگذارد و فقط با عشق به ساختن مدل‌های هندسی این مکعب را ساخته است.

مکعب جادویی رنگارنگ روبیک اولین بار در سال 1977 در داخل کشور مجارستان فروخته شد و سه سال بعد در قفسه‌های بین‌المللی نیز عرضه شد.

بیشتر بخوانید:

پنجره پرتاب مارس اکسپرس باز شد

حالا با زمزمه‌کردن به‌دنبال آهنگ‌ها بگردید

این مکعب همچنان یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های پازل در سراسر جهان است و بیش از 43 کوئینتیلیون راه حل برای آن وجود دارد (یک کوئینتیلیون معادل یک میلیارد تریلیون است).

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

آخرین مقالات