خوش امدید

وبلاگ
کاربران هوش مصنوعی می‌توانند شغل‌تان را تصاحب کنند

کاربران هوش مصنوعی می‌توانند شغل‌تان را تصاحب کنند


«تد ساراندوس»، مدیرعامل نتفلیکس، معتقد است که هوش مصنوعی مولد نمی‌تواند روزی جایگزین نویسندگان، بازیگران و کارگردانان شود، اما او هشداری را تکرار می‌کند که امسال چندین بار شنیده‌ایم: هوش مصنوعی ممکن است شغل شما را نگیرد، اما فردی که در استفاده از هوش مصنوعی مسلط است، می‌تواند جایگزین شما شود.

به‌گزارش Techspot، تهدیدی که هوش مصنوعی برای فیلمنامه‌نویسان و بازیگران ایجاد می‌کند، یکی از عوامل پشت پرده اعتصابات چندماهه بازیگران و نویسندگان هالیوود در سال گذشته بود. بسیاری نگران بودند که این فناوری معیشت آن‌ها را تهدید کند یا بدون اجازه یا غرامت کافی برای شبیه‌سازی بازیگران مورد استفاده قرار گیرد.

آخرین مطالب
ادامه مطلب
گلکسی واچ FE معرفی شد؛ ساعت هوشمند ارزان‌قیمت سامسونگ!

در نهایت توافقی حاصل شد و به اعتصابات پایان داد، اما برخی از اعضای اتحادیه، به ویژه آن‌هایی که صدای خود را برای بازی‌های ویدیویی ارائه می‌کنند، از این معامله ناراضی بودند.

ساراندوس در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز گفت:

«من باور ندارم که یک برنامه هوش مصنوعی فیلمنامه‌ای بهتر از یک نویسنده بزرگ بنویسد، یا بتواند جایگزین یک اجرای عالی شود.»

بااین‌حال، ساراندوس هشداری را که امسال بارها از سوی مدیران اجرایی، تحلیلگران و سایرین در صنعت فناوری شنیده بودیم، تکرار کرد:

«هوش مصنوعی شغل شما را نمی‌گیرد. اما شخصی که به‌خوبی از هوش مصنوعی استفاده می‌کند ممکن است شغل شما را بگیرد.»

تأثیر احتمالی هوش مصنوعی بر مشاغل سرگرمی

رئیس نتفلیکس تغییر جهان توسط AI و تأثیر آن را با انقلاب‌های صنعت سرگرمی مقایسه کرد. او گفت:

«یادتان هست که چگونه همه با ویدیوهای خانگی مبارزه کردند؟ برای چندین دهه، استودیوها مجوز پخش فیلم‌ها را به تلویزیون نمی‌دادند. بنابراین با هر پیشرفت فناوری در سرگرمی مبارزه شد، اما در نهایت این اتفاقات باعث رشد این کسبو‌کار شد.»

ساراندوس همچنین گفت که تطبیق با عصر هوش مصنوعی مانند دورشدن از اجاره دی‌وی‌دی و ورود به دنیای استریم ویدیویی است. او دراین‌باره می‌گوید: «25 سال پیش زمانی که شروع به عرضه دی‌وی‌دی‌ها کردیم، وارد یک کسب‌وکار درحال گذار شدیم. می‌دانستیم که رسانه فیزیکی در آینده وجود نخواهد داشت. بنابراین فکر می‌کنم که AI به‌نوعی پیشرفت طبیعی مشاغل است. در نتیجه نویسندگان، کارگردان‌ها، ویراستاران و دیگر افراد برای انجام بهتر وظایف خود، از هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد.»

ادامه مطلب
آمریکا در فیلیپین علیه واکسن کرونا چین پروپاگاندا راه انداخته بود

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

آخرین مقالات