خوش امدید

وبلاگ
مجلس آمریکا لایحه ممنوعیت فروش پهپادهای DJI را تصویب کرد

مجلس آمریکا لایحه ممنوعیت فروش پهپادهای DJI را تصویب کرد


مجلس نمایندگان ایالات متحده دستور ممنوعیت فروش پهپادهای DJI در ایالات متحده را تصویب کرد، تا احتمال اخراج کامل شرکت سازنده پهپاد چینی در آمریکا بیشتر شود. قانون جدید بخشی از قانون مجوز دفاع ملی 2025 ایالات متحده (NDAA) است که هزینه‌های دفاعی سال آینده را مشخص می‌کند.

غول سازنده پهپاد DJI که در چین مستقر است، بیش از 70 درصد از سهم بازار پهپادهای جهان را در اختیار دارد. با این حال، 6 درصد از سهام DJI در دست شرکت‌های دولتی چین است و قانونگذاران ایالات متحده با اشاره به همین موضوع و خطراتی که از نظر امنیت ملی و نظارت چین به‌همراه دارد، قانون جدید را تصویب کرده‌اند.

آخرین مطالب
ادامه مطلب
کاوشگر وایکینگ 1 روی مریخ فرود آمد

همچنین براساس برخی گزارش‌ها، در جنگ روسیه علیه اوکراین از محصولات DJI نیز استفاده شده است. موردی که قانونگذاران ایالات متحده به آن نیز اشاره کرده‌اند، هرچند خود شرکت چینی استفاده از پهپادهایش در زمینه نظامی را به‌شدت تکذیب کرده است.

زمان ممنوعیت DJI در آمریکا

در حال حاضر، مجلس به‌طور کامل لایحه ممنوعیت فروش محصولات DJI در آمریکا را تصویب کرده است و اکنون سنا باید آن را تصویب کند. در نهایت نیز پس از امضای رئیس جمهور «جو بایدن»، DJI به‌طور کامل از ایالات متحده اخراج خواهد شد. همچنین باید اشاره کرد که این قانون استفاده از پهپادهایی که قبلاً در ایالات متحده خریداری شده بوده‌اند را ممنوع نمی‌کند و فروش محصولات آینده DJI را از ایالات متحده منع می‌کند.

ایالات متحده و چین طی چند سال گذشته در زمینه‌های مختلفی از جمله نیمه‌هادی‌ها، جنگ تجاری گسترده‌ای با یکدیگر داشته‌اند و حالا با ممنوعیت DJI، تنش بین این دو کشور بیشتر شده است. هرچند قانونگذاران آمریکا همیشه ادعا کرده‌اند که هدف این ممنوعیت‌ها به جای جنگ تجاری، مسائل امنیتی است.

ادامه مطلب
دستور فوری معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری برای انتشار آیین‌نامه توزیع اینترنتی دارو

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

آخرین مقالات