خوش امدید

وبلاگ
آل سعود، اولین مسلمان در فضا

آل سعود، اولین مسلمان در فضا


17 ژوئن 1985، شاتل فضایی دیسکاوری در مأموریت STS-51-G، «سلطان بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود»، اولین عرب و اولین مسلمان را به فضا پرتاب کرد.

آل سعود در این مأموریت هفت روزه به‌عنوان متخصص محموله در شاتل بود.

دیسکاوری سه ماهواره ارتباطی را به‌عنوان محموله اصلی خود حمل کرد. یکی از این ماهواره‌ها Arabsat-1B (متعلق به سازمان ارتباطات ماهواره‌ای عربی) بود.

هر سه ماهواره با موفقیت از مراحل تقویت‌کننده ماژول برای دستیابی به مدارهای انتقال زمین‌ایستا پس از استقرار استفاده کردند.

عکس فضانوردان STS-51G. فرمانده دانیل براندنشتاین، خلبان جان کریتون، متخصصان مأموریت شانون لوسید، جان فابیان، استیون ناگل و متخصصان بار پاتریک بودری و سلطان سلمان آل سعود.

دیسکاوری علاوه‌براین، یک کوره آزمایشی پردازش مواد، دو آزمایش بیوپزشکی فرانسوی (آزمایش اکوکاردیوگرافی فرانسوی (FEE) و آزمایش وضعیتی فرانسوی (FPE)) و شش آزمایش ویژه گریز (GAS) را انجام داد که همگی با موفقیت انجام شدند.

ادامه مطلب
نگاهی به بهترین هتل های تهران از نگاه مسافران

دیسکاوری ساعت 9:11:52 صبح به وقت شرقی در تاریخ 24 ژوئن 1985 در پایگاه نیروی هوایی ادواردز فرود آمد. این مأموریت 7 روز و 1 ساعت و 38 دقیقه و 52 ثانیه به طول انجامید.

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

آخرین مقالات