خوش امدید

وبلاگ
کوالکام با 75 میلیون دلار شکایت مربوط به اپل را حل‌و‌فصل می‌کند

کوالکام با 75 میلیون دلار شکایت مربوط به اپل را حل‌و‌فصل می‌کند


کوالکام با پرداخت 75 میلیون دلار برای حل‌وفصل یک شکایت از سوی سهامداران خود موافقت کرده است. در شکایت مذکور ادعاشده که شرکت، سهامداران را در مورد نحوه عملکرد خود در زمینه ارائه پتنت‌های استاندارد به سایر رقبا گمراه کرده و همین موضوع باعث‌شده تا قیمت سهام آن به‌طور مصنوعی بالا برود.

براساس گزارش ورج، ناسازگاری سهامداران کو‌الکام با آن به عدم شفاف‌سازی این شرکت در مورد مجوز پتنت‌های خود بوده است. در آن زمان، کوالکام از ارائه مجوز پتنت‌های ضروری استاندارد به رقبای خاص خودداری می‌کرد و در برخی موارد نیز دیگران را برای دریافت مجوز مجبور به خرید تراشه‌های خود می‌کرد.

آخرین مطالب
ادامه مطلب
کوه یخ غول‌پیکر 380 کیلومترمربعی از جنوبگان جدا شد

شکایت اپل و رگولاتوری‌ها از کوالکام

اپل، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده و رگولاتورهای دیگری به دنبال این اقدام از کوالکام شکایت کردند. در این شکایت‌ها ادعاشده که کو‌الکام با ارتباط‌دادن مذاکره برای پتنت‌های ضروری به مواردی مانند خرید تراشه‌های آن، رفتار تجاری ناعادلانه‌ای داشته است.

کوالکام تا حد زیادی پیروز این نبردها بوده است و شکایت‌های اپل به تسویه‌حساب ختم شد و اقدامات رگولاتورهای تا حد زیادی لغو شدند.

حالا به‌دنبال تمام این قضایا، سهامداران کو‌الکام در شکایت خود می‌گویند که قیمت سهام این شرکت در نتیجه این اتفاقات افزایش یافته است، بنابراین ادعای آن‌ها مبنی بر اینکه کوالکام به‌طور مصنوعی قیمت سهام خود را افزایش داده بود، بسیار متزلزل به‌نظر می‌رسد. آن‌ها پرداخت غرامت 75 میلیون دلاری را نتیجه خوبی بر این پرونده می‌دانند.

البته یک قاضی هنوز باید شرایط حل‌و‌فصل این پرونده را تأیید کند.

ادامه مطلب
کاهش مصرف گوشت فرآوری‌شده می‌تواند از دیابت نوع 2 و سرطان جلوگیری کند

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

آخرین مقالات