خوش امدید

وبلاگ
مایکروسافت به‌خاطر تغییرات تیمز به نقض قوانین ضد انحصار متهم شد

مایکروسافت به‌خاطر تغییرات تیمز به نقض قوانین ضد انحصار متهم شد


اتحادیه اروپا مایکروسافت را به نقض قوانین رقابت متهم کرد. مایکروسافت در بیانیه رسمی اتحادیه اروپا به‌خاطر ادغام ابزار همکاری تیمز (Teams) خود با برنامه‌هایی از جمله آفیس 365 به سوء‌استفاده از قوانین ضد‌انحصار متهم شده است.

یک سال پیش، اتحادیه اروپا تحقیقات ضد انحصار خود درباره ادغام مایکروسافت تیمز با ابزارهای کاربردی این شرکت را آغاز کرد. اکنون کمیسیون اروپا اعلام کرده که تغییرات مایکروسافت برای تیمز نگرانی‌های موجود را برطرف نکرده است و غول فناوری باید بیشتر از این تلاش کند.

آخرین مطالب
ادامه مطلب
سرفیس پرو جدید با نمایشگر OLED و اسنپدراگون ایکس معرفی شد + ویدیو

در بیانیه مطبوعاتی کمیسیون اروپا آمده است:

«کمیسیون نگران این موضوع است که حداقل از آوریل 2019، مایکروسافت تیمز را با برنامه‌های بهره‌وری اصلی خود ادغام کرده است، اقدامی که در نتیجه رقابت در بازار برای محصولات ارتباطی و همکاری را محدود می‌کند و همچنین از موقعیت بازار این شرکت در بازار نرم‌افزارهای بهره‌وری دفاع می‌کند.»

نگرانی‌های اتحادیه اروپا از بابت مایکروسافت تیمز

اتحادیه اروپا می‌گوید که دسترسی به تیمز از طریق ابزارهای مایکروسافت، مزیت بیشتری به این شرکت نسبت به محصولات رقیب مانند Slack داده است. این اقدام طبق بیانیه اتحادیه مانع نوآوری می‌شود و همچنین به مشتریان منطقه اقتصادی اروپا ضرر می‌زند.

حالا مایکروسافت باید پاسخ خود نسبت به یافته‌های اولیه اتحادیه اروپا را ارائه کند و البته هنوز هیچ جدول زمانی مشخصی برای تکمیل تحقیقات مجریان اتحادیه اروپا اعلام نشده است.

ادامه مطلب
امروز در فضا: شکافته شدن هلال ماه!

در نهایت اگر مشخص شود که مایکروسافت قوانین رقابت اتحادیه اروپا را نقض کرده است، غول فناوری ممکن است با جریمه‌ای به‌اندازه 10 درصد گردش مالی سالانه خود در سراسر جهان روبرو شود.

علاوه بر Slack، در بیانیه مطبوعاتی کمیسیون اروپا همچنین به شکایت یک شرکت آلمانی با نام alfaview GmbH علیه مایکروسافت تیمز اشاره شده است که به نگرانی‌های مشابهی اشاره می‌کند.

بیانیه مطبوعاتی کمیسیون خاطرنشان می کند که شکایت دومی را در مورد Teams دریافت کرده است که توسط یک شرکت آلمانی به نام alfaview GmbH انجام شدهست که به گفته آن “نگرانی های مشابهی در مورد توزیع Teams” ایجاد شده است. دادرسی که اکنون علیه مایکروسافت آغاز کرده است، شکایات Slack و alfaview را بررسی خواهد کرد.

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

آخرین مقالات