خوش امدید

وبلاگ
رئیس جمهور چین خواستار رشد بیشتر این کشور در حوزه فناوری شد

رئیس جمهور چین خواستار رشد بیشتر این کشور در حوزه فناوری شد


«شی جین‌پینگ»، رئیس جمهور چین، اخیراً در یک سخنرانی چند بار به کاستی‌های این کشور در رقابت خود برای تبدیل‌شدن به قدرت اول فناوری جهان اذعان کرد. او می‌گوید نوآوری‌های این کشور در زمینه فناوری «نسبتاً ضعیف» است و مسئولیت سنگینی بر دوش دانشمندان آن‌ها قرار دارد.

به گزارش «news.cn»، رئیس جمهور چین در یک کنفرانس ملی در پکن، به‌طور کلی صنایع علمی کشور خود را تحسین کرد؛ بااین‌حال او همچنین چالش‌های مهم در این زمینه را برجسته کرد و بر رشد هرچه بیشتر فناوری تأکید کرد. شی جین‌پینگ گفت این حوزه اکنون «میدان اصلی جنگ بین‌المللی» است.

آخرین مطالب
ادامه مطلب
این گیاه می‌تواند در شرایط سخت مریخ زنده بماند

شی جین‌پینگ دراین‌باره گفت:

«اگرچه توسعه علم و فناوری در کشور پیشرفت زیادی داشته است، اما توانمندی‌های نوآوری بدیع آن هنوز نسبتاً ضعیف است.»

او در طول سخنرانی خود، 55 بار از کلمه نوآوری استفاده کرد و ضمن بحث در مورد هوش مصنوعی، به فناوری کوانتومی، بیوتکنولوژی و انرژی‌های جدید پرداخت. همچنین پیشرفت‌های فناوری شرکت‌های چینی از موضوعات مورد بحث او بود و گفت شرکت‌ها در این زمینه از «درجه پایین سازماندهی و هماهنگی» رنج می‌برند که نیاز به رسیدگی دارد.

از نظر او کلید نوآوری، این ایده است که چین به خود متکی شود؛ این مسئله موضوعی مشترک در همه ایدئولوژی‌های او، به ویژه همزمان با افزایش تنش‌ها با غرب است.

شی گفت:

«انقلاب علمی و فناوری با رقابت بین ابرقدرت‌ها، درهم‌تنیده شده است.»

درحالی‌که او نامی از ایالات متحده نبرد، افزود که چین باید نحوه کنترل برخی فناوری‌های اصلی توسط دیگران را اصلاح کند.

ادامه مطلب
دانشمندان مواد مغذی مرتبط با کاهش سرعت پیری مغز را کشف کردند

تحریم‌های ایالات متحده علیه چین در زمینه فناوری‌های حیاتی

این اظهارات درحالی مطرح می‌شود که ایالات متحده تهدید کرده است که تحریم‌ها را علیه چندین شرکت چینی مرتبط با هوآوی گسترش خواهد داد، و فروش نیمه‌رساناهای پیشرفته ضروری برای توسعه فناوری هوش مصنوعی را مسدود کرده است.

هفته گذشته، وزارت خزانه‌داری آمریکا، چین را «کشوری نگران‌کننده» نامید و قوانین جدیدی را برای محدودکردن سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی در «نسل بعدی قابلیت‌های نظامی، اطلاعاتی، نظارتی یا سایبری که خطرات امنیت ملی برای ایالات متحده ایجاد می‌کند»، پیشنهاد کرد.

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

آخرین مقالات