خوش امدید

وبلاگ
هوش مصنوعی GPT-5 یک جهش قابل‌توجه به جلو خواهد بود

هوش مصنوعی GPT-5 یک جهش قابل‌توجه به جلو خواهد بود


«سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI می‌گوید مدل هوش مصنوعی GPT-5 یک جهش مهم و قابل‌توجه به جلو نسبت به GPT-4 خواهد بود. البته او اطلاعاتی زیادی درباره این مدل جدید ارائه نداد و صرفاً گفت که درحال‌حاضر GPT-5 در مرحله توسعه اولیه است و هنوز کارهای زیادی برای انجام‌دادن روی آن وجود دارد.

سم آلتمن در مصاحبه با «لستر هولت» از NBC به مدل پرچمدار بعدی OpenAI اشاره کرد. مدیرعامل این شرکت گفت که مدل GPT-5 جهشی قابل‌توجه نسبت به مدل قبلی یعنی GPT-4 خواهد بود. او توضیح داد:

آخرین مطالب
ادامه مطلب
شرکت‌های فناوری به درآمد بالایی برای جبران هزینه هوش مصنوعی نیاز دارند

«من انتظار دارم که [GPT-5] یک جهش قابل‌توجه به جلو باشد. گاهی اوقات GPT-4 نمی‌تواند استدلالی ارائه دهد و کاملاً از کنترل خارج می‌شود و اشتباه‌ احمقانه‌ای می‌کند که حتی یک کودک شش ساله هم هرگز مرتکب آن‌ نمی‌شود.»

مصاحبه لستر هولت در جشنواره Aspen Ideas با سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI و «برایان چسکی»، مدیرعامل Airbnb

مدل GPT-5 در مقایسه با مدل قبلی

سم آلتمن تأکید می‌کند که هوش مصنوعی در مراحل اولیه خود قرار دارد و این مدل‌ها در مقایسه با هوش مصنوعی آینده، بسیار کوچک هستند. آلتمن برای مقایسه به آیفون اشاره می‌کند: «اولین آیفون خیلی باگ داشت، اما به اندازه‌ کافی خوب بود که برای مردم مفید باشد.»

سم آلتمن پیش‌ازاین گفته بود که GPT-5 یک تغییردهنده پارادایم در تکامل هوش مصنوعی خواهد بود و می‌تواند همانند یک مغز مجازی به کاربران در کارهای زیادی کمک کند. او گفته بود که برخلاف مدل‌های قبلی، GPT-5 تجربه‌ای خاص و متحول‌کننده ارائه خواهد داد. او معتقد است احتمالاً با هوش مصنوعی در آستانه بزرگ‌ترین پیشرفت فناوری باشیم و به زعم او انقلاب هوش مصنوعی به دستگاه‌های جدیدی نیاز نخواهد داشت؛ این یعنی احتمالاً این فناوری عمدتاً مبتنی بر فضای ابری خواهد ماند.

ادامه مطلب
انویدیا حالا هر سال تراشه‌های هوش مصنوعی جدیدی تولید خواهد کرد

همچنین «میرا موراتی»، مدیر ارشد فناوری OpenAI گفته بود که انتقال از GPT-4 به GPT-5 همانند آن است که فردی از مقطع دبیرستان وارد دانشگاه شود. او توضیح داده بود که هوش مصنوعی GPT-5 با عملکردی در سطح مقطع دکتری احتمالاً تا 1.5 سال آینده رونمایی خواهد شد.

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

آخرین مقالات